Városok jövője a Brain Bar Budapesten

Több ezer érdeklődőt várnak

Európa legnagyobb jövőfesztiválja, a Brain Bar Budapest június 1-3. között a belvárosi Erzsébet térre hozza Barcelona, Helsinki, Tel Aviv és Prága innovátorait. A szervezők Future Cities címmel most először szentelnek önálló, tematikus programot a városok jövőjének a rendezvény második napján. A fesztiválon városvezetők, építészek, designerek és kulturális aktivisták vitáznak majd.

Az idei Brain Bar Budapest fesztivál június 1-3. között várja az urbanisztika, a design, az építészet és a kultúra iránt érdeklődőket a fővárosi Erzsébet téren. A Brain Bar programjai között idén először külön délelőttöt kapott a városok jövőjét vizsgáló Future Cities, ahol az előadók gondolatait követve járhatunk körbe számos olyan témát, amely már most is hatással van a városlakók életére. Az esemény kurátora Szemerey Samu, a Kortárs Építészeti Központ (KÉK) társalapítója, aki a Lechner Tudásközpont vezető szakértőjeként hazánk első smart city fejlesztésein is dolgozik.

Hogyan alakítja át városainkat a technológia? Milyen hatással van a tömeges idegenforgalom a helyi kultúrára? Megtermelheti-e egy város a lakói számára szükséges élelmet? Ilyen és ehhez hasonló témáké lesz a főszerep a Brain Bar Budapest második napján, június 2-án, a Future Cities délelőttjén.

A Future Cities előadói területük kiemelkedő szaktekintélyei:

  • Boyd Cohen: Okos városokkal és fenntartható fejlődéssel foglalkozó stratéga. A The Emergence of the Urban Entrepreneur című könyv társszerzője. Az okos városokat értékelő Smart City Wheel létrehozója.
  • Shir Halpern: A Tel Aviv Farmers Market alapítójaként gazdálkodókkal dolgozik a fenntarthatóság, a szezonalitás, illetve a minőség és a változatosság megerősítésén a mezőgazdaságban.
  • David Kaspar: A Creative Prague nevű intézménnyel azon fáradozik, hogy a cseh fővárost a turizmus helyett az oktatás, a kultúra és a kreativitás központjává alakítsa.
  • Anne Stenros: A design thinking és a kreatív vezetés elismert szakértője. Helsinki Chief Design Officere. Korábban a Design Forum Finland és a Hong Kong Design Centre ügyvezetője.
  • Francesca Bria: Barcelona Chief Technology & Innovation Officere. A nyílt adatok szakértője, aki a technológiák, az innováció és a társadalom kapcsolatain dolgozik. Korábban a Nesta, illetve az Európai Bizottság munkatársa volt.
  • Roger Scruton: Korunk egyik legkiemelkedőbb konzervatív gondolkodója. Több mint 40 könyv, köztük „A konzervativizmus jelentése”, „A nemzetek szükségességéről” és a „Zöld Filozófia: Hogyan gondolkodjunk felelősen a bolygónkról” szerzője.
  • Pozsár Péter: A Hello Wood társalapítójaként az oktatás, az időszakos építészeti megoldások és a szociális design határterületein dolgozik.
  • Ilona Lénárd és Kas Oosterhuis: Designer és vizuális művész alkotta házaspár. Kas vezeti a Hyperbody kutatócsoportot és az ONL innovációs stúdiót. Ilona nevéhez köthető többek között a híres oldemarkt-i zeneszobor és az assen-i TT Monument.

Jegyek a www.brainbar.com oldalon vásárolhatók, a Facebook esemény pedig itt érhető el: https://www.facebook.com/events/809836102524973/

Forrás: brainbar.hu

Juhász Réka